Odkryj najnowszą innowację od CYCLE: 20FIFTY Cargo Bike

W CYCLE z dumą prezentujemy naszą najnowszą innowację: 20FIFTY Cargo Bike. Zaprojektowany, aby sprostać zmieniającym się potrzebom logistyki miejskiej, 20FIFTY jest wynikiem szeroko zakrojonych badań, współpracy i przyszłościowego projektowania. W tym wpisie na blogu zagłębimy się w podróż 20FIFTY, od pomysłu do realizacji, którą podzielił się Philipp, główny twórca sprzętu stojący za tym przełomowym projektem.

Plany wdrożenia

20FIFTY znajduje się obecnie w fazie pilotażowej, a rowery gotowe do produkcji przechodzą rygorystyczne testy w całej Europie. Dzięki pilotażowej liczbie 250 rowerów ściśle współpracujemy z kluczowymi graczami w branży, aby zebrać cenne opinie i dopracować rower do masowej produkcji. Oczekiwana data premiery to początek trzeciego kwartału, a produkcja wzrośnie, aby zaspokoić popyt.

Opinie klientów

Wstępne opinie z fazy pilotażowej były zdecydowanie pozytywne. Klienci, kierownictwo, mechanicy i kierowcy chwalili 20FIFTY za wyjątkową wydajność i wszechstronność. W szczególności kierowcy chwalili jego wyjątkowy zasięg, przyspieszenie, dynamikę i ekonomiczne prowadzenie - nawet przy dużej dodatkowej wadze, niezbędnej do łatwej nawigacji w środowisku miejskim.

Cechy, które wyróżniają 20FIFTY

20FIFTY to nie tylko kolejny rower elektryczny; to dowód naszego zaangażowania w doskonałość i zrównoważony rozwój. Zaprojektowany, aby sprostać zmieniającym się potrzebom nowoczesnych miast, 20FIFTY oferuje szereg funkcji, które wyróżniają go na tle innych. Opierając się na spostrzeżeniach naszego zespołu, klientów i trendów branżowych, wyruszyliśmy w podróż, aby stworzyć rower, który wyróżniałby się zasięgiem, wydajnością, trwałością i zrównoważonym rozwojem. Rezultatem jest modułowa, elegancka i funkcjonalna konstrukcja, która uosabia nasze zaangażowanie w doskonałość operacyjną.

Zdolność ładowania

Przy maksymalnej masie systemu wynoszącej 200 kg, 20FIFTY został zaprojektowany do przewożenia znacznie więcej niż przeciętny rower. Jego solidna i trwała aluminiowa rama, wyposażona w nasz innowacyjny system podwójnego opuszczania, gwarantuje stabilną i wygodną jazdę, zapewniając jednocześnie trwałość, niezależnie od wielkości ładunku na plecach. Adaptowalny system drop-out umożliwia łatwe dostosowanie do różnych zastosowań. Podsumowując, ten rower to wszechstronny modułowy wehikuł.

Łączność i funkcjonalność IoT

Model 20FIFTY jest wyposażony w zaawansowane funkcje IoT, które wykraczają poza podstawowe śledzenie i nawigację. Monitorowanie danych w czasie rzeczywistym i funkcje konserwacji predykcyjnej gwarantują optymalną wydajność i czas pracy, a konfigurowalne ustawienia jazdy zaspokajają indywidualne preferencje. Co więcej, w przypadku niefortunnej kradzieży, komponenty elektroniczne są dezaktywowane, a nasz dedykowany "zespół łowców rowerów" jest wysyłany w celu odzyskania i zwrócenia roweru właścicielowi.

Wykorzystując analizę danych i zdalną diagnostykę, możemy proaktywnie rozwiązywać problemy, zanim wpłyną one na operacje, zapewniając naszym klientom maksymalną wydajność.

Wyzwania i wyciągnięte wnioski

Rozwój 20FIFTY był pełen przeszkód. Pozyskiwanie komponentów o niezwykłych wymaganiach użytkowych i optymalizacja systemu e-komponentów okazały się nie być zwykłym zadaniem, biorąc pod uwagę brak istniejących rozwiązań. Dodatkowo, dostosowanie się do nietypowej maksymalnej wagi systemu wynoszącej 200 kg stanowiło kolejne poważne wyzwanie. Liczne testy laboratoryjne doprowadziły do awarii komponentów w dziesiątkach części. Kiedy myśleliśmy, że nasza konfiguracja jest kompletna, kolejna część ulegała uszkodzeniu - zazwyczaj podczas końcowego testu wytrzymałościowego na poziomie 98,5%. Wymagało to od nas ciągłego pozyskiwania, wymiany i ponownego testowania każdego komponentu. Jednak dzięki wytrwałości i współpracy pokonaliśmy te przeszkody, czego kulminacją jest produkt, z którego jesteśmy naprawdę dumni.

Ta podróż dostarczyła nam bezcennych lekcji na temat innowacji, zdolności adaptacyjnych i siły zbiorowego wysiłku. I choć świętujemy nasze osiągnięcia, wiemy, że to dopiero początek.

Świętowanie sukcesu: German Design Award

Mamy zaszczyt ogłosić, że 20FIFTY zdobył niedawno nagrodę German Design Award, potwierdzając nasze zaangażowanie w doskonałość w projektowaniu i funkcjonalności. To wyróżnienie jest świadectwem naszego zaangażowania w przesuwanie granic mobilności miejskiej i zrównoważonego rozwoju. Nagroda docenia nie tylko funkcjonalność, ale także estetykę 20FIFTY. Czerpiąc inspirację z nowoczesnych trendów w projektowaniu miejskim i naszej własnej tożsamości marki, 20FIFTY ucieleśnia idealne połączenie formy i funkcji.

Patrząc w przyszłość

Świętując młody sukces 20FIFTY, skupiamy się na przyszłości. Dzięki ciągłym innowacjom i nieustannemu dążeniu do doskonałości, z niecierpliwością czekamy na to, jak 20FIFTY będzie nadal rewolucjonizować mobilność w mieście w nadchodzących latach. Patrząc w przyszłość, jesteśmy podekscytowani dalszym udoskonalaniem i rozszerzaniem linii 20FIFTY.

Dlaczego "20FIFTY"?

Pytanie o nazwę słyszeliśmy niezliczoną ilość razy na przestrzeni lat. Dlaczego więc zdecydowaliśmy się nazwać ją 20FIFTY? Odpowiedź jest prosta. Aby utrzymać globalne ocieplenie na poziomie nie wyższym niż 1,5°C - do czego wzywa porozumienie paryskie - emisje muszą zostać zredukowane o 45% do 2030 roku i osiągnąć zerowy poziom netto do 2050 roku. Transport jest drugą najbardziej zanieczyszczającą branżą na świecie i jesteśmy przekonani, że ponad 50% komercyjnego transportu śródmiejskiego mogłoby być obsługiwane przez rowery (cargo). Stąd nazwa 20FIFTY. Symbolizuje ona nową erę w transporcie, w której innowacyjność płynnie łączy się z praktycznością, aby na nowo zdefiniować logistykę miejską.

Zapraszamy do przyłączenia się do nas w tej podróży i zrewolucjonizowania sposobu transportu towarów w naszych miastach. Razem utorujmy drogę ku bardziej ekologicznej i wydajnej przyszłości.

Find more information on our Press Release at this link